KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Fen Bilimleri Enstitüsü

ENSTİTÜMÜZ HAKKINDA

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 1992 yılından beri lisansüstü eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve uygulama yapan bir yükseköğretim kurumu olarak hizmet vermektedir. Bu hizmetler kapsamında Enstitümüz Ana Bilim Dallarında 34 yüksek lisans ve 15 Doktora programına ulaşılarak yürütülmektedir. 2012 yılında Bioengineering and Sicences, Animal Science ve Forest Industry Engineering of Forestry Ana Bilim Dallarında Yabancı Uyruklu öğrenci alımına başlanmıştır. 2012 Yılı Disiplinlerarası Ana Bilim Dalı olarak Malzeme Bilimi Ana Bilim Dalı açılmıştır.

Mevcut Ana Bilim Dallarında 215 öğretim üyesi bulunurken bunlara karşılık 1750 öğrenci bulunmaktadır. Öğretim üyesi sayısının artışı ile beraber öğrenci kabul edilme oranı da her geçen gün artmaktadır.

Fen Bilimleri Enstitüsü, öğrencilerin kendi potansiyellerini ortaya koymalarına fırsat verecek bir ortamda, en üst düzeyde lisansüstü eğitim verilmesini sağlayarak, yaratıcı ve evrensel bilime katkı yapan, analitik düşünce yeteneğine ve bilim etiğine sahip bilim adamları yetiştirmeyi amaçlar.

Ülkemizin önemli Eğitim-Öğretim kurumları arasında yer alan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ar-Ge faaliyetlerine katkıda bulunan ve katkıda bulunacak olan nitelikli insan gücünü yetiştiren Fen Bilimleri Enstitüsü; sorumluluğunun bilinciyle, şeffaf yönetim anlayışıyla, ulusal ve uluslararası akademik çalışmalarını sürdürmektedir.